loader image

ETAPY PRACY

etapy_pracy_boske_art-2

Opracowując przez lata projekty wnętrz mieszkań, projekty wnętrz domów i projekty wnętrz przestrzeni publicznych stworzyliśmy autorski system etapowej pracy nad projektem, który jak wynika z naszego doświadczenia w znaczącym stopniu zmniejsza ryzyko błędów. Już po pierwszym etapie otrzymasz od nas dostęp do prywatnego folderu w usłudze Google Drive, w którym to folderze będą się pojawiały pliki kolejnych etapów wraz z postępem prac nad projektem wnętrz, na życzenie przygotowujemy również skoroszyt A3 zawierający całą dokumentację projektową. Na każdym etapie prac nad projektem kompleksowym jesteśmy do Twojej dyspozycji - odpowiadamy na pytania, doradzamy, rozwiewamy wątpliwości.

 

01. WYWIAD

Proces prac projektowych rozpoczynamy od rozmowy. Analizujemy Twoje potrzeby i oczekiwania, dyskutujemy o estetyce, upodobaniach, funkcjach i możliwych rozwiązaniach. Podczas tego spotkania nie opieramy się jedynie na słowach, które bywają subiektywne - wszystko omawiamy na przykładach, pokazujemy inne nasze realizacje, porównujemy materiały i kolory. Takie spotkanie najczęściej trwa 2-3 godziny i odbywa się w naszym biurze lub w formie wideokonferencji.

 

02. UKŁAD FUNKCJONALNY

Na podstawie inwentaryzacji (jeżeli jest możliwość jej wykonania) lub przekazanych projektów rozpoczynamy modelowanie wnętrza. Rysujemy ściany, wstawiamy okna, rozmieszczamy drzwi, słowem - przygotowujemy całą podstawę do dalszych prac projektowych. Analizujemy przestrzeń i wykonujemy propozycje układu funkcjonalnego, którą wspólnie omawiamy.

 

03. WIZUALIZACJE

Na tym etapie tworzymy model 3D całej projektowanej przestrzeni, a następnie projektujemy całość wizualnie z użyciem realnych produktów. Rezultatem naszej pracy w tym etapie są fotorealistyczne wizualizacje wnętrza, które pozwalają zobaczyć efekt spodziewany po zakończeniu prac remontowych.

 

04. RYSUNKI INSTALACYJNO-BUDOWLANE

Kiedy proces kreacji mamy już za sobą, przechodzimy do przygotowania dokumentacji w oparciu wypracowaną już koncepcję czyli rysunków techniczno-budowlanych tworząc wytyczne z zakresu m.in. postawienia ścian, punktów końcowych elektryki, punktów końcowych instalacji wod-kan, instalacji grzewczej, rozmieszczenia sufitów podwieszanych i wielu innych. W tym i kolejnym etapie tworzymy dokumentację, która będzie niezbędna podczas prac wykonawczych i pozwoli osiągnąć efekt widoczny na wizualizacjach.

 

05. RYSUNKI WYKOŃCZENIOWE

Na tym etapie tworzymy wszystkie rysunki techniczne potrzebne do prac wykończeniowych, czyli m.in dla płytkarzy, parkieciarzy, malarzy, tapeciarzy, rysunki niestandardowych zabudów oraz elementów dekoracyjnych. Ponadto przygotowujemy rysunki techniczne i specyfikację zabudów meblowych na wymiar, dokumentację dla kamieniarzy, szklarzy i pozostałych wykonawców niezbędnych do zrealizowania danego projektu.

 

06. ZESTAWIENIE PRODUKTOWE

To obszerny arkusz kalkulacyjny zawierający wszystkie użyte materiały wykończeniowe, produkty, meble i dodatki, które znalazły się w projekcie. Zestawienie zawiera ilości, ceny, adresy sklepów, a często również gotowe kalkulacje po rabatach. Na Twoje życzenie wykonamy również pełną wycenę mebli na wymiar oraz usługi remontowej w firmach, które rekomendujemy. 

 

07. NADZÓR (OPCJONALNIE)

Kiedy zakończymy już prace nad projektem kompleksowym wnętrz to przechodzimy do jego realizacji, w zależności od wybranego zakresu nadzoru w mniejszym lub większym stopniu odciążamy Cię od stresów związanych z remontem. 


Adres biura:

Boske Art
Stanisława Wyspiańskiego 12/2
60-746 Poznań

Nr telefonu: +48 601 78 75 71
Adres email: info@boskeart.pl

 

 NIP: 6172148269
REGON: 302478274

BoskeArt 2018-[copyrights_date] © Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie zawartości tej witryny wymaga autoryzacji autora